ورق‌های آلیاژی

ورق استنلس استیل - تکاب متال

ورق استنلس استیل

ورق استنلس استیل از فولاد زنگ نزن تشکیل شده است که به دو دسته دارای خاصیت مغناطیسی و بدون خاصیت مغناطیسی دسته بندی می‌شود. به دلیل مقاومت بالای این ورق ها به خوردگی، عمده مصرف آنها در محیط های دارای اسید و نرخ خوردگی بالا می‌باشد. ظاهر براق، سطح صاف و تمیز و مقاومت به زنگ زدگی و خوردگی از عمده ترین ویژگی‌های این ورق می‌باشد. از کاربردهای این نوع ورق می‌توان به ساخت لوازم الکتریکی، صنایع غذایی، ساخت بدنه خودرو و هواپیما، ساخت تانکرهای حمل مواد شیمیایی و سوخت اشاره نمود.

اتصالات استنلس استیل - تکاب متال

اتصالات استنلس استیل

از پرمصرف ترین اقلام مورد استفاده در صنایعی که در آنها فیز در معرض خوردگی های ناشی از رطوبت و برخی اسیدهای محیطی ضعیف قرار دارد، اتصالات استنلس استیل می‌باشد. اقلامی نظیر انواع اتصالات، اتصالات فلنچ،‌ اتصالات جوشی، اتصالات رزوه‌ای، اتصالات سوکت ولد و ولو نام برد. از کاربردهای عملیاتی این محصول در سیستم انتقال نفت و گاز در پالایشگاه، صنایع غذایی و کارخانجات تولید مواد شیمیایی می‌توان نام برد.

stanless-steel-pipe

لوله استنلس استیل

لوله استنلس استیل که از ورق استنلس استیل به‌دست می‌آید در گریدها و اندازه‌ّای مختلف در بازار موجود می‌باشد که علت استفاده گسترده آن را در صنایع مختلف به زنگ نزن بودن این محصول مرتبط دانستند. از کاربردهای لوله استنلس استیل می‌توان به استفاده در سیستم‌های انتقال نفت و گاز در پالایشگاه، لوازم خانگی،‌کارخانجات تولید مواد شیمیایی و سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی اشاره نمود.