ورق فولادی

ورق گرم نورد تکاب متال

ورق نورد گرم

ورق نورد گرم از تختال(اسلب) بدست می‌آید که به ورق فولادی و یا ورق سیاه نیز مشهور هستند. صنعتی شدن و نیاز به خواص مکانیکی و شیمیایی گسترده باعث افزایش تقاضای ورق های نورد گرم گردیده است. این امر امکان کاربرد در سطح وسیعی از صنایع مختلف را میسر می‌نماید.
از کاربردهای این نوع ورق می‌توان به ساخت و تولید لوله و پروفایل، مخازن تحت فشار کشتی سازی،‌ساختمان سازی، صنایع فلزی سنگین و خودروسازی اشاره نمود.

ورق اسیدشویی تکاب متال

ورق اسیدشویی

ورق اسیدشویی شده از ورق‌های نورد گرم تولید می‌شود. در فرآیند اسیدشویی زغال های سطحی ورق سیاه و مقداری از ناخالصی‌های آن گرفته می‌شود.
از کاربردهای این نوع ورق می‌توان به صنایع لوله سازی، تولید انواع مخازن تحت فشار و تولید رینگ و شاسی در خودرو سازی اشاره نمود. 

ورق روغنی تکاب متال

ورق روغنی

ورق روغنی( ورق نورد سرد) از ورق اسیدشویی تولید می‌شود که به دو صورت محصول آنیل شده و محصول فول هارد در بازار موجود می‌باشد. به منظور حفاظت از سطوح ورق، جلوگیری از زنگ زدگی و همچنین تسهیل فرآیندهای تولیدی پیشروی ورق نظیر کشش، مقداری روغن بر روی سطح آن پاشیده می‌شود.
از کاربردهای این نوع ورق می‌توان به تولید قطعات بدنه خودرو، لوازم خانگی، تولید بشکه، انواع تابلوهای برق و ساخت انواع قفسه اشاره نمود.

ورق قلع اندود تکاب متال

ورق قلع اندود

ورق های قلع اندود با فلز قلع پوشش داده می‌شود که این لایه نازک قلع فرسایش ورق را به تعویق انداخته و حالتی ضد زنگ به ورق می‌بخشد. می‌توان از این ورق در محیطهای مرطوب و یا مستعد بارش بهره گرفت.
از کاربردهای این نوع ورق می‌توان به استفاده در صنایع غذایی کنسرو سازی، ساخت تجهیزات الکترونیکی و صنایع بسته‌بندی اشاره نمود.

ورق آجدار

ورق آجدار که از ورق نورد گرم(ورق سیاه) تولید می‌شود، دارای برآمدگی های روی ورق به شکل گل بادامی و الماسی بوده، که به اصطلاح به آن گل ورق آجدار گفته می‌شود. این محصول بیشتر برای سطوح شیبدار یا نزدیک پرتگاه استفاده می‌شود تا از سرخوردن افراد و یا اشیا جلوگیری کند. استفاده در پل های هوایی نمونه‌ای از کاربرد این محصول است.
از کاربردهای اصلی آن می‌توان به ساخت حفاظ های امنیتی، دستگاه‌های صنعتی، صنایع واگن سازی، راه سازی، پل سازی، خودروسازی و ساخت پله‌های اضطراری اشاره نمود.