ورق‌های آلومینیومی

ورق آلمینیوم - تکاب متال

ورق آلومینیوم

ورق آلومینیوم که به روش نورد سرد به ورق‌هایی با ضخامت های مختلف تبدیل و در دو نوع ساده و آجدار(در طرح‌های بادامی، الماسی، امباس ابری و لوزی) تولید می‌گردد. انعطاف پذیری خوب در مقابل خم شدن و شکل‌پذیری مناسب مقاومت بالا در مقابل خوردگی، زنگ زدگی، اکسیداسیون،‌وزنی سنگ و قیمت مناسب از ویژگی‌های این محصول محصوب می‌شود. از کاربردهای ورق آلومینیوم می‌توان در صنایع نظامی،‌ساخت مخازن سوخت و صنعت برق اشاره نمود.

ورق آلومینیوم با پوشش پلی کرافت - تکاب متال

ورق آلومینیوم با پوشش پلی کرافت

ورق آلومینیوم با پوشش پلی کرافت متشکل از یک لایه ورق آلومینیوم، بک لایه پلی‌اتیلن و یک لایه کاغذ کرافت می‌باشد. این ورق عایق میعانات بوده و در عین حال مانع از تشکیل پیل گالوانیک و همچنین خوردگی و پوسیدگی سطوح فلزی می‌شود. از کاربردهای ورق آلومینیوم پلی‌کرافت می‌توان به عایق‌کاری در مکان های مختلف همچون سایت‌های پتروشیمی و موتورخانه‌ها و مخازن و لوله‌ها اشاره نمود.

ورق آلومینیوم آجدار - تکاب متال

ورق آلومینیوم آجدار

ورق آلومینیوم آجدار به روش نورد سرد به طرح‌های بادامی الماسی امباس ابری و لوزی تولید می‌گردد. از کاربردهای عملیاتی این محصول می‌توان به تولید صنایع فلزی و دکوراسیون داخلی، کفپوش، پله، راه سازی، ساخت قطعات لوازم خانگی و قسمت‌ّای مختلف بدنه خودرو اشاره نمود که علت آن را می‌توان مقاومت در برابر زنگ زدگی یا اکسیداسیون و وزن سبک آن دانست.