ورق‌های پوشش‌دار​

ورق گالوانیزه - تکاب متال

ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه ورقی فولادی است که با فلز روی پوشش داده شده است. علاوه بر جلوگیری از تماس ورق فولادی با اکسیژن موجود در هوا، دوشش به دست آمده نقش عایق را ایفا کرده و از ورق فولادی در برابر خوردگی محافظت می‌کند. کاربرد این محصول بسیار متنوع و گسترده می‌باشد.
از کاربرد های این نوع ورق می‌توان به تولید عرشه فولادی، لوازم خانگی، خودروسازی، ‌لوله های آب و تولید انواع تابلوهای برق اشاره نمود. 

ورق گالوانیزه رنگی - تکاب متال

ورق گالوانیزه رنگی

ورق گالوانیزه رنگی از ورق‌های پایه گالوانیزه می‌باشد که بر اساس کاربردهای متفاوت در رنگ های مختلفی تولید می‌شود. این نوع ورق دارای ویژگی هایی از قبیل زیبایی خاص، مقاومت بالا در برابر خوردگی و فرم پذیری بسیار بالا می‌باشند. از آنجایی که ورق های رنگی در کوره پخته می‌شوند زنگ ها در کوره و تحت گرما به آنها اضافه شده و رنگ کاملا روی ورق تثبیت، و جزیی از ورق گالوانیزه می‌شود. پوشش رنگی که به ورق‌های گالوانیزه اضافه می‌شود در حدود ۳۵ میکرون است. ٰ از کاربردهای این نوع ورق می‌توان به مصارف ساختمانی، ساخت بدنه خارجی لوازم خانگی، سردخانه ها، انواع ساندویچ پانل، سقف و بدنه ی سوله ها و تولید ورق‌های شیروانی اشاره نمود.

ورق آلوزینک - تکاب متال

ورق آلوزینک

ورق آلوزینک که از ورقه های فولادی تشکیل شده است که در فرایند تولید با آلیاژی مرکب از آلومینیوم ۵۵٪ روی ۴۳.۴٪ و سیلیکون ۱.۶٪ پوشش دهی می‌شود. علت این پوشش دهی مقاومت در برابر زنگ زدگی و استفاده در شرایط مرطوب می‌باشد. لازم به ذکر است که یکی از مزیت های کاربردی ورق آلوزینک این است که اگر به هنگام پانچ و یا ضربه خوردن جسم سخت به این ورق خوردگی ایجاد شود،‌آلومینیوم موجود در آلیاژ در مجاورت اکسیژن موجود در هوا به اکسید تبدیل شده و این اکسید باعث پوشش دهی سطح آسیب دیده شده و از خوردگی ورق جلوگیری می‌شود. کاربرد عملیاتی این محصول در سردخانه ها،‌ساندویج پانل‌های دیواری و سقفی و فلاشینگ می‌باشد.